Z prezydentem o historii i turystyce

W bardzo dobrej atmosferze i bardzo rzeczowe spotkanie odbyłem dzisiaj z Tomaszem Budaszem, prezydentem miasta Gniezna. Blisko godzinna rozmowa dotyczyła zarówno możliwości współpracy mojej Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” z Miastem Gnieznem w tematach historycznych, jak i turystycznych.

Dzisiaj w samo południe odbyłem bardzo konstruktywne i w bardzo miłej atmosferze, spotkanie z Tomaszem Budaszem, prezydentem miasta Gniezna. Rozmowa dotyczyła zarówno możliwości współpracy mojej Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” z Miastem Gnieznem w tematach historycznych, jak i turystycznych.

Poruszyliśmy m.in. możliwość zorganizowania unikatowej wystawy w centrum Gniezna związanej z wydarzeniami ostatniej wojny. Ekspozycji, jakiej dotychczas nie było w Pierwszej Stolicy Polski.

Była też mowa o ewentualnym upamiętnieniu zagazowanych w czasie II wojny światowej przez Niemców pacjentów szpitala „Dziekanka”, upamiętnieniu przy okazji rewitalizacji parku przy szpitalu.

Nie zabrakło także rozmów na tematy związane z rozwojem turystyki w Gnieźnie i regionie.

W trakcie spotkania była też mowa o inwestycjach na terenie Gniezna, o których więcej już wkrótce napiszę na portalu Pojezierze24.pl.