Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

05/04/2024

„Głębokie. Tropami tajemnic” – rusza przedsprzedaż książki!

ajna broń testowana przez Niemców pod Gnieznem w czasie II wojny światowej! Czy kilka tysięcy srebrnych monet z czasów Mieszka III, znalezionych w Głębokiem w październiku 1872 r., to wszystko, co skrywała ta niezwykła ziemia? A może to zaledwie część odnalezionego skarbu? Przed nami zagadkowe wydarzenia z okresu II wojny światowej rozgrywające się na terenie gminy Kiszkowo! Jaki mają one związek ze srebrnymi monetami? 16 lipca 1911 r. we dworze w Głębokiem dochodzi do tragicznej śmierci pokojówki. Dlaczego zginęła? Jakie sekrety skrywał dwór w Głębokiem, który spłonął 4 marca 1914 r.? Czy odpowiedź na te pytania odnajdziemy w jego zasypanych piwnicach? Na przełomie lat 20. i 30. XX wieku w Głębokiem pojawia się tajemnicza roślina sprowadzona z Taszkientu. Czemu miała ona służyć? Dlaczego w lutym 1945 r. radzieckie samoloty lądowały na polach pod Głębokiem? Czego szukali żołnierze Armii Czerwonej? Jaki jest wspólny mianownik tych wydarzeń?

 

Wszystko wskazuje na to, że mamy przed sobą dobrą powieść kryminalną. Tymczasem to wszystko wydarzyło się naprawdę w małej wiosce, zamieszkiwanej zaledwie przez kilkudziesięciu mieszkańców!

 

To są fakty historyczne, o których opowie nam nowa książka Karola Soberskiego pt. „Głębokie. Tropami tajemnic”.

„Głębokie. Tropami tajemnic” – po przeczytaniu tej książki, historia Wielkopolski nie będzie już taka sama! Premiera książki w czerwcu 2024 roku!

 

„Głębokie. Tropami tajemnic” – rusza przedsprzedaż książki

Za nami premiera najnowszej książki Karola Soberskiego  pt. „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”.

 

Ale Karol Soberski pracuje obecnie nad kolejną książką! Książką zupełnie inną niż wszystkie dotychczasowe! Książką, która odmieni spojrzenie na historią naszego regionu! Książką, w której opowie o wydarzeniach dotychczas nieznanych! Książką w której znajdą się niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcia m.in. z II wojny światowej, pozyskane od potomków niemieckiego oficera służącego w naszym regionie!

 

„Głębokie. Tropami tajemnic” – takiej książki na rynku wydawniczym jeszcze nie było! Premiera książki odbędzie się pod koniec czerwca 2024 roku w Głębokiem (dokładną datę podamy w najbliższych dniach). Ale już dzisiaj zachęcamy do zakupu książki w przedsprzedaży!

 

Cena książki w przedsprzedaży tylko 50 zł! Przedsprzedaż trwa do 30 kwietnia! Książka będzie wysyłana w dniu premiery. Po tym terminie książkę będzie można kupić ale w wyższej cenie!

 

Link do formularzu zamówienia w przedsprzedaży: https://soberski.pl/sklep

 

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022