Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

31/01/2022

„Pałace Tajemnic”: w kwietniu kolejna akcja!

Wielkopolska i Kujawy to dziesiątki, a nawet setki pałaców i dworów. Wiele z tych rezydencji jest zapomnianych, wiele bije blaskiem, ale wszystkie łączy jedno - mają nieodkryte do dzisiaj tajemnice i skarby. Czas najwyższy je poznać i rozwiązać! I w tym ma pomóc wymyślony przeze mnie, a realizowany wspólnie z Radosławem Hermanem projekt „Pałace Tajemnic”. Pierwsza edycja odbędzie się od 11 do 13 lutego w XIX-wiecznym pałacu w Zdziechowie koło Gniezna. Takiego projektu jeszcze w Polsce nie było! Ale dzisiaj już zapraszamy do drugiej edycji!
 

„Pałace Tajemnic” to przedsięwzięcie skierowane do wszystkich miłośników historii: poszukiwaczy, regionalistów, czytelników książek historycznych i tych pasjonatów historii, którzy lubią zasiąść na widowni i posłuchać ciekawych prelekcji! Takiego projektu jeszcze w Polsce nie było!

Efektem projektu ma być m.in. wzbogacenie wiedzy o danym pałacu dzięki poszukiwaniom terenowym, ubogacenie w zabytki lokalnych muzeów lub izb pamięci, powstanie książek o dziejach danej rezydencji, cykl ciekawych prelekcji, edukacja młodego pokolenia oraz integracja środowiska poszukiwaczy.

W ramach tego projektu czekają nas niezwykłe przygody, emocje, wspaniałe pałace i dwory, nietuzinkowe spotkania z prelegentami (pisarze, odkrywcy, podróżnicy), przypałacowe parki i akweny pełne zagadek i skarbów, które trzeba będzie odszukać i… kilka niezapomnianych weekendów w cieniu tajemniczych rezydencji!W ciągu roku planowanych jest od 3 do 5 takich weekendowych spotkań w różnych pałacach! Pierwszy już od 11 do 13 lutego w pałacu w Zdziechowie, a kolejny już w kwietniu, od 1 do 3 kwietnia! Gdzie? O tym już wkrótce! Dodam tylko, że będziemy także badać… wyspę!!!

Wkrótce też ogłosimy zasady uczestnictwa i nabór chętnych poszukiwaczy.

Więcej na ten temat:

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022