Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

17/01/2022

„Skarby i tajemnice okolic Gniezna”

Okolice Gniezna to kraina pięknych i owianych legendami pałaców, ostoja bogatego, pełnego sekretów życia ziemiaństwa XVIII, XIX i XX wieku, region niecodziennych zabytków architektury i techniki oraz niezwykłych miejsc przyrodniczo-krajobrazowych.

Ale to również ziemia będąca świadkiem wielu tragedii, ludobójstwa czy krwawych wydarzeń, które odcisnęły piętno na historii tego regionu. Nietrudno też doszukać się w niej epizodów fascynujących a zarazem intrygujących, wartych odkrywania i promowania. Historia ziemi gnieźnieńskiej zaprasza do odbycia takiej podróży w czasie.Miasteczka czy wsie, pola czy lasy, drogi czy bezdroża po których w tej książce wędruję to często miejsca zapomniane, leżące gdzieś na uboczu, ale mające swój niepowtarzalny klimat i bezcenne zabytki.

Zapraszamy Czytelników na wędrówkę do miejsc w powiecie gnieźnieńskim, niby znanych, często odwiedzanych ale ciągle czekających na nowych odkrywców.

Premiera: 28 września 2019 r.


„Najlepsza publikacja, wydawnictwo roku 2019” - nagroda Towarzystwa Miłośników Gniezna


Mecenas książki: Pałac Czerniejewo, GTS Holding
Sponsorzy: Bank Spółdzielczy Gniezno, LNB Kiszkowo, Gmina Czerniejewo, Gmina Kłecko, Gmina Niechanowo, Gmina Łubowo, Gmina Mieleszyn, Gmina Kiszkowo, Powiat Gnieźnieński, Nadleśnictwo Gniezno

 


Format: B5
Liczba stron: 196
Cena: 60 zł (plus koszty wysyłki)
 

Zamów książkę: wydawnictwo@soberski.pl
W razie pytań, prosimy o kontakt: 515-980-504

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022