Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

26/04/2025

„Wielka mała historia Krajny i Pałuk” – zapraszamy na wyjątkową konferencję do Kcyni!

Krajna i Pałuki to jedne z najwcześniej zasiedlonych terenów Polski. Z racji swojej wielokulturowej przeszłości i przygranicznego położenia, stanowią fascynujący temat do historycznych poszukiwań. Dzieje tych ziem są bardzo ciekawe. Pora to pokazać szerokiemu gronu odbiorców! W dniach 12-13 czerwca br. w Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie) odbędzie się konferencja pod hasłem „Wielka mała historia Krajny i Pałuk”. W gronie prelegentów znalazł się także Karol Soberski, pisarz, dziennikarz niezależny badać historii, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. prezes Instytutu Literackiego im. Marii i Franciszka Rubaszewskich oraz redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl.

 

Krajna i Pałuki to jedne z najwcześniej zasiedlonych terenów Polski. Z racji swojej wielokulturowej przeszłości i przygranicznego położenia, stanowią fascynujący temat do historycznych poszukiwań. Obszar wciąż czekający na odkrycie i popularyzację wśród miłośników historii. Dzieje tych ziem są bardzo ciekawe. Pora to pokazać szerokiemu gronu odbiorców! W dniach 12-13 czerwca br. w Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie) odbędzie się konferencja pod hasłem „Wielka mała historia Krajny i Pałuk”.

 

W gronie prelegentów znalazł się także Karol Soberski, pisarz, dziennikarz niezależny badać historii, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. prezes Instytutu Literackiego im. Marii i Franciszka Rubaszewskich oraz redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Jego prelekcja nosi tytuł: Marian Haber - zapomniany kolekcjoner z Pałuk”.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w dwudniowej konferencji, która stanowi doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy o Krajnie i Pałukach, a także do wymiany doświadczeń i inspiracji między badaczami, historykami, regionalistami i pasjonatami historii lokalnej. Zależy nam na tym, by w konferencji zaprezentowali się prawdziwi pasjonaci, znawcy historii regionu.

 

W agendzie konferencyjnej przewidziane są zarówno prelekcje, czas na dyskusję, forum wymiany doświadczeń, jak i zwiedzanie Kcyni. Dla prelegentów i słuchaczy wstęp wolny.

 

Organizatorzy: Dźwiękowe Archiwum Kcyni (Justyna Makarewicz), Lubaszcz z Historią (Monika Lis).

 

Poniżej program konferencji:

 

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022