Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

09/10/2022

Fantastyczne spotkanie z aktorem Lechem Dyblikiem!

To był fantastyczny czas! Od soboty, 8 października do dzisiaj 9 października w pałacu w Zakrzewie koło Kłecka gościł znany aktor i pieśniarz Lech Dyblik, którego zaprosiłem do zakrzewskiej rezydencji! Głównym celem jego pobytu był koncert, ale spotkanie to przerodziło się w niezwykłe wydarzenie.

 

Sobotni, ponad 2-godzinny koncert ballad Lecha Dyblika i opowieści z życia artystów to niezapomniany czas! Niezwykłe poczucie humoru Lecha Dyblika, jego anegdoty z życia kolegów aktorów oraz świetne ballady rozbawiły komplet publiczności, która zgromadziła się w pałacu na tym niecodziennym koncercie!

Dla mnie to wyjątkowe wydarzenie, tym bardziej, że poza koncertem mogłem z Lechem wiele godzin przegadać na różne tematy, które – obaj mamy taką nadzieję – zaowocują w przyszłości jego kolejnymi koncertami i kulturalnymi projektami w naszym regionie! Zapowiada się fantastyczna współpraca!

A dla tych, co nie wiedzą kim jest Lech Dyblik. Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pieśniarz. W 1981 r. ukończył studia na PWST w Krakowie, uzyskując dyplom w 1983 r. Aktor o wielkiej charyzmie, wielce utalentowany i znany z wielu produkcji filmowych. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Człowiek wózków”, „Zemsta” i „Wesele”, czy też w serialach „Boża podszewka”, „Sukces” i „Wiedźmin". Ale występował w takich filmach jak: „Psy 2. Ostatnia krew”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Cwał”, „Pan Tadeusz”, „Ojciec Mateusz”, „Na Wspólnej”, „Pieniądze do nie wszystko”, „Skarb sekretarza”, „Superprodukcja”, „Dom zły”, „Wyjazd integracyjny”, „Dziki 2” i wielu innych. Ostatnio możemy go oglądać w nowej serii „Świat według Kiepskich”.

W 2011 roku wydał płytę pt. „Bandycka dusza”, zaś w 2012 „Dwa brzegi”. Pod koniec 2014 roku wystąpił (wraz z Ewą Kasprzyk, Witoldem Dębickim i Krzysztofem Kiersznowskim) w teledysku do piosenki Sławomira „Megiera” zaś dwa lata później w teledysku Arka Zawilińskiego do utworu „PKS Song”.

Spotkanie w pałacu w Zakrzewie – jak wspomniałem – jest początkiem ciekawej współpracy w Lechem Dyblikiem.

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022