Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

20/11/2023

Jak pozyskać fundusze na działania organizacji pozarządowych?

Dzisiaj w Stolicy eXperymentu w Gnieźnie odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Gniezna. Głównym tematem szkolenia były możliwości pozyskiwania funduszy na działania organizacji pozarządowych. Miałem przyjemność wziąć w nim udział jako przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Gnieźnie i jako prezes Fundacji Historycznej "Przywracamy Pamięć" z Gniezna.

 

Prezydent Miasta Gniezna wspólnie z Miejską Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Gniezna zaprosił dzisiaj przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Gniezna do udziału w bezpłatnym spotkaniu szkoleniowym. Odbyło się ono w Stolicy eXperymentu w Gnieźnie.
 

Szkolenie prowadziło dwóch doradców ze Stowarzyszenia Centrum PISOP (Poradnictwo, Informacje, Szkolenia, Organizacji Pozarządowych): Piotr Kotlarek i Paweł Wojciechowski.


Tematyka spotkania obejmowała: działalność odpłatna/nieodpłatna pożytku publicznego, źródła pozyskiwania środków zewnętrznych oraz tworzenie ofert na realizację zadań publicznych.


W szkoleniu, które trwało cztery godziny, uczestniczyło blisko 50 przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji działających na terenie Gniezna. Szkolenie podzielone było na dwie części: w pierwszej, teoretycznej omówiono możliwości pozyskiwania środków na działania organizacji, natomiast w drugiej części – warsztatowej – uczestnicy szkolenia pracowali nad ofertami na realizację zadań publicznych.


Uczestników szkolenia powitał Michał Powałowski, zastępca prezydenta Gniezna, Stanisław Dolaciński, przewodniczących Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Gniezna i Sylwia Jabłońska, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Miałem także przyjemność wziąć udział w szkoleniu jako przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Gnieźnie i jako prezes Fundacji Historycznej "Przywracamy Pamięć" z Gniezna.

 

Na koniec szkolenia, każdy z uczestników otrzymał certyfikat. Kolejne szkolenie już 1 grudnia.

 

Fotorelacja ze szkolenia do obejrzenia tutaj

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022