Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

27/03/2024

Książka o atrakcjach Gminy Gniezno wzbudza coraz większe zainteresowanie!

Dzisiaj na parkingu przed Urzędem Gminy Gniezno odbył się coroczny Kiermasz Wielkanocy. Oprócz tradycyjnych wypieków i potraw na wielkanocny stół, atrakcją Kiermaszu było stoisko na którym można było kupić nową książkę o atrakcjach gminy Gniezno pt. „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”. Nie zabrakło też rozmów z autorem książki, Karolem Soberskim.

 

Niecały tydzień minął od premiery najnowszej książki Karola Soberskiego zatytułowanej „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”, która w hali widowiskowej w Zdziechowie zgromadziła ponad 180 osób.

 

Pałac w Zdziechowie, tunel w Pyszczynie, Zbój Maciej w Modliszewie, anielska orkiestra Memlinga w Modliszewku, skarb numizmatyczny w Dębówcu, tajemnicza piwniczka w Strzyżewie Paczkowym, wiatrak w Jankowie Dolnym, organy mistrza Sauera w Strzyżewie Kościelnym, przystań wodna w Lubochni, głaz królowej Jadwigi w Skierzewszewie… Takich atrakcji nie ma żadna sąsiednia gmina! – Ta książka jest moim autorskim przewodnikiem po gminie Gniezno. Każdy z nas swoją wędrówkę rozpocznie w innym miejscu, ale każdy z tych zakątków jest jedyny i niepowtarzalny. Naprawdę warto wybrać się w taką podróż po gminie Gniezno, do czego zachęcam – mówi Karol Soberski, autor książki.

 

I zainteresowanie książką z każdym dniem jest coraz większe. Autor Karol Soberski przekonał się o tym na dzisiejszym Kiermaszu Wielkanocnym przy Urzędzie Gminy Gniezno, gdzie został zaproszony przez wójta gminy, Marię Suplicką.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wielu gości Kiermaszu podchodziło do autora książki, Karola Soberskiego i opowiadało o różnych ciekawostkach, legendach czy zagadkach gminy Gniezno. Nie wykluczone, że znajdą się one w kolejnej książce o gminie Gniezno.

 

Oprócz wielu ciekawych rozmów, nie zabrakło też pochwał i słów uznania pod adresem K. Soberskiego za jego nową książkę „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”, która – jak się okazało – cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Potwierdziło się to dzisiaj ilością sprzedanych książek i dedykacji wpisanych do publikacji.

 

Warto dodać, że informacja o nowej książce ukaże się również na antenie Radia Poznań, a wszystko za sprawą red. Rafała Muniaka, który podczas dzisiejszego Kiermaszu nagrał rozmowę z Karolem Soberskim, autorem książki „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”.

 

Kolejne spotkania

Kolejne spotkania autorskie z udziałem Karola Soberskiego, jego nową książką oraz wcześniejszymi publikacjami odbędą się:

  • wtorek, 9 kwietnia o godz. 17.00– Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Łubowie

  • wtorek, 16 kwietnia o godz. 16.30 – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko

  • piątek, 19 kwietnia o godz. 19.00 - Biblioteka Publiczna Gminy Kiszkowo

  • czwartek, 25 kwietnia o godz. 18.00 – Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie

  • czwartek, 9 maja o godz. 17.00 - Gminna Biblioteka Publiczna w Rogowie

 

Można kupić przez internet

Osoby nie mogące przybyć na spotkania autorskie, a chcę kupić tę książkę, mogą to uczynić przez internet.

 

Fotorelacja ze spotkania do obejrzenia tutaj

 

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022