Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

14/02/2022

Nocne zwiedzanie Zdziechowy

Ponad 140 osób z całej Polski wzięło udział w nocnym zwiedzaniu Zdziechowy, zorganizowanym przeze mnie, które odbyło się w ramach projektu „Pałace Tajemnic”. Wycieczka swój finał miała w XIX-wiecznym pałacu w Zdziechowie. Uczestnicy wędrówki poznali historię miejscowości, wydarzeń związanych z Powstaniem Wielkopolskim i dzieje rodu Wendorffów, właścicieli rezydencji.
 

Pałac w Zdziechowie to jeden z ciekawszych pałaców w naszym regionie! Ma bogatą historią i jest atrakcyjny architektonicznie. I do tego, nigdy wcześniej nie można było go zwiedzać! Dlatego nie dziwi, że ponad 140 osób z całej Polski wzięło udział w nocnym zwiedzaniu Zdziechowy i tamtejszego pałacu.

Jakie tajemnice skrywa pałac w Zdziechowie? Gdzie znajduje się grobowiec ostatnich właścicieli von Wendorffów? Jakie sekrety skrywała pałacowa wieża? Co działo się w pałacu 30 i 31 grudnia 1918 roku? Jakie tragiczne wydarzenie związane jest z pałacowym parkiem? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszały osoby biorąc udział w tej wycieczce.

Czytaj więcej tutaj

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022