Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

09/06/2022

O niemieckiej zbrodni na „Dziekance” w szkole w Szczytnikach Duch.

Prelekcjami dla uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Szczytnikach Duchownych w gminie Gniezno, Karol Soberski, dziennikarz, pisarz i badacz lokalnej historii, kontynuował dzisiaj – rozpoczęty tydzień temu – cykl spotkań w szkołach podstawowych. W ich trakcie przybliża młodzieży nieznane wydarzenia i postacie z historii naszego regionu. Podczas dzisiejszych spotkań przedstawił historię niemieckiego ludobójstwa w czasie II wojny światowej na pacjentach szpitala „Dziekanka” w Gnieźnie. Kolejne spotkania z młodzieżą już jutro w szkole Jankowie Dolnym.
 

Karol Soberski kontynuował dzisiaj cykl spotkań poświęconych historii naszego regionu w szkołach podstawowych, który zapoczątkował w ubiegłym tygodniu. Wówczas spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Zdziechowie, a dzisiaj zawitał do szkoły w Szczytnikach Duchownych.

W trakcie dzisiejszych dwóch prelekcji (dla klas VII i VIII - do których wprowadzeń dokonały: Lidia Pietrzak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zdziechowie i Kinga Trzcińska, animator kultury tejże biblioteki) opowiadał o wydarzeniach związanych z II wojną światową, a konkretnie z niemiecką zbrodnią na pacjentach szpitala psychiatrycznego „Dziekanka” w Gnieźnie!

Ponad dwugodzinne prelekcje pozwoliły zapoznać się uczniom z zupełnie im nieznaną historią niemieckiego ludobójstwa na pacjentach szpitala „Dziekanka”.Kolejne spotkania z młodzieżą już jutro w szkole w Jankowie Dolnym.

Organizatorem cyklu spotkań jest Gminna Biblioteka Publiczna w Zdziechowie na czele z Lidią Pietrzak, dyrektor placówki.Szkoły zainteresowane zorganizowanie prelekcji K. Soberskiego na temat lokalnej historii mogą się kontaktować pod numerem telefonu 515-980-504

Fotorelacja ze spotkania do obejrzenia tutaj


(źródło: Pojezierze24.pl)

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022