Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

21/08/2022

Ostatnie wakacyjne zwiedzanie pałacu w Zakrzewie

Po sobotnim zwiedzaniu zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie, dzisiaj odbyło się ostatnie w tegoroczne wakacje zwiedzanie z przewodnikiem tej magicznej rezydencji. Przez ponad 3 godziny, Karol Soberski, dziennikarz, pisarz i eksplorator opowiadał o zagadkach pałacu, życiu i działalności jego budowniczego hr. Albina Węsierskiego oraz innych ciekawostkach pałacu i parku!
 

Przewodnikiem po zespole pałacowo-parkowym był Karol Soberski. Dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się dwie edycje: w 2019 i 2021 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

W niedzielę, 21 sierpnia odbyło się ostatnie, w tegoroczne wakacje, zwiedzanie pałacu w Zakrzewie. - Osoby, które przybyły miały ostatnią już szanse na zwiedzanie pałacu, ponieważ po wakacjach, od jesienie tego roku, zmieni się formuła tego typu wydarzeń w pałacu w Zakrzewie. Na niedzielną wycieczkę przyjechali turyści m.in. z Poznania, Łopienna, Żnina i Dziećmiarek. Każdy jest zafascynowany zakrzewskim pałacem – mówi K. Soberski.

Trasa niedzielnego zwiedzania obejmowała: oficynę, wozownię, park, a na koniec pałac. Wędrówka zakończyła się w pałacu gdzie uczestnicy zwiedzania - przy kawie i słodkościach – dowiedzieli się o najbliższych wydarzeniach, które odbywać się będą w pałacu w Zakrzewie. Na koniec chętni mogli nabyć książki K. Soberskiego, jak i zdobyć dedykację, czy zrobić wspólną fotografię.

 

 

O wszystkich zwiedzaniach można się dowiedzieć z portalu Pojezierze24.pl oraz ze strony internetowej soberski.pl.

Fotorelacje z dzisiejszego zwiedzania do obejrzenia tutaj

(źródło: Pojezierze24.pl)

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022