Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

31/01/2022

Owocna wizyta w pałacu w Czerniejewie

Po raz pierwszy w tym roku gościłem dzisiaj w pałacu w Czerniejewie. Pałacu, który jest wyjątkowy… Celem wizyty było spotkanie z właścicielem rezydencji i rozmowa o tegorocznych projektach, które zamierzam w pałacu zorganizować.
 

Zespół pałacowo-parkowy w Czerniejewie to jeden z najpiękniejszych obiektów w Polsce i pałac do którego zawsze chętnie przyjeżdżam. Dzisiejsza wizyta – pierwsza w tym roku – związana była z moimi planami na ten rok. W tym celu spotkałem się na kilkugodzinną rozmowę z właścicielem pałacu.

Efektem naszych rozmów są plany na najbliższe dwa miesiące. Co planuję? Przede wszystkim zorganizowane w pałacu III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”. Ale podkreślam, że Festiwal odbędzie się, jeśli moja Fundacja otrzyma grant na jego zorganizowanie. W przypadku braku grantu, Festiwal nie odbędzie się wiosną, tylko zostanie przełożony na inny termin – ale odbędzie się tylko i wyłącznie wówczas, jeśli pozyskamy grant.Informacja o tym, czy otrzymaliśmy grant pojawi się w przyszłym tygodniu i wówczas poinformuję, co z Festiwalem.

Oprócz Festiwalu w lutym i marcu planuję jeszcze w czerniejewskiej rezydencji przynajmniej dwie inicjatywy.

Będzie to spotkanie promujące moją najnowszą książkę pt. „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber – ziemianin, marszand, celebryta”.

Prawie każda moja książka miała spotkanie organizowane w pałacu w Czerniejewie, dlatego z tą również zawitam w gościnne progi pałacu.Innym przedsięwzięciem będzie nocne zwiedzanie pałacu w Czerniejewie. To także już tradycja, że w każdym roku organizuję kilka takich zwiedzań tego obiektu. Podobnie będzie tym razem.

O terminach spotkania autorskiego, jak i nocnego zwiedzania pałacu w Czerniejewie poinformuję w przyszłym tygodniu.

 

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022