Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

27/03/2022

Pałac ponownie wypełnił się turystami

Po weekendowym maratonie sprzed tygodnia, gdy odbyły się cztery kilkugodzinne wycieczki po zespole pałacowo-parkowym w Zakrzewie, w minioną niedzielę odbyło się jedno zwiedzanie. Do pałacu zawitali ci, którzy nie mogli być tydzień temu. W kameralnym gronie, przez blisko 4 godziny opowiadałem o zagadkach pałacu, życiu i działalności jego budowniczego hr. Albina Węsierskiego oraz innych ciekawostkach pałacu i parku!

 

W niedzielę, 27 marca w samo południe odbyło się piąte – w ostatnim tygodniu – zwiedzanie pałacu w Zakrzewie. Przybyło wiele osób, które przed tygodniem nie mogło uczestniczyć w zwiedzaniu pałacu. Cały czas mam sygnały, że jest ogromne zapotrzebowanie na zwiedzanie tej rezydencji, dlatego kolejna taka możliwość będzie w niedzielę, 10 kwietnia.
 

Trasa niedzielnego zwiedzania obejmowała: oficynę, wozownię, park, a na koniec pałac. Wędrówka zakończyła się w pałacu gdzie uczestnicy zwiedzania - przy kawie i słodkościach - oczekiwali na losowanie upominków. Jest bowiem tradycją zwiedzań organizowanych przez K. Soberskiego w ramach cyklu „Wędrówki z historią”, że wśród uczestników rozlosowane zostają upominki – materiały promujące nasz region.


Na koniec chętni mogli nabyć moje książki, jak i zdobyć dedykację, czy zrobić wspólną fotografię.


Dziękuje wszystkim uczestnikom z różnych stron Polski za przybycie, miłą atmosferę i świetnie spędzony czas! Serdeczne podziękowania składa firmie Poz Bruk Sp. z o.o. Poznańskie Nieruchomości Sp. J., właścicielowi pałacu za możliwość zwiedzania tej pięknej rezydencji i jej pełnomocnikowi Dianę Matłosz-Blige, za przygotowanie obiektu dla turystów.


Fotorelacja ze zwiedzania pałacu w Zakrzewie do obejrzenia tutaj

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022