Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

04/03/2022

Pałac w Czerniejewie ożył tej nocy...

Ponad 3 godziny trwało nocne zwiedzanie pałacu w Czerniejewie na które przybyli turyści z różnych stron Polski! W zwiedzaniu wzięło udział 85 dorosłych i kilkanaścioro dzieci. Miałem przyjemność być przewodnikiem po sekretach czerniejewskiej rezydencji. Było to czwarte w tym roku zwiedzanie pod hasłem „Wędrówki z historią” zorganizowane przeze mnie. Zwiedzanie pałacu w Czerniejewie i jego frekwencyjny sukces, pokazało, iż turystyka powraca do życia.
 

Uczestnicy piątkowego (4 marca) zwiedzania pałacu w Czerniejewie swoją wędrówkę zaczęli przy Restauracji „Wozownia”, następnie przez dziedziniec honorowy przeszli do oranżerii, dalej przez tajne przejście udali się do Sypialni Hrabiny. Stamtąd poszli do Sali Balowej, dawnej biblioteki i weszli na hol główny. Poznali historię Groty Pompejańskiej, powozowni, by na koniec wejść do podziemi pałacowych.

W trakcie zwiedzania przekazałem informacje o historii pałacu, jego budowniczym gen. Janie Lipskim, tajemnicach tej niezwykłej rezydencji, ukrytych skarbach a także o tym, co działo się w czerniejewskim pałacu w trakcie II wojny światowej!

Wędrówka zakończyła się w restauracji gdzie uczestnicy zwiedzania posilili się i oczekiwali na losowanie upominków. Jest bowiem tradycją zwiedzań organizowanych przeze mnie w ramach cyklu „Wędrówki z historią”, że wśród uczestników rozlosowane zostają upominki – materiały promujące nasz region.

Na koniec chętni mogli nabyć moje książki, jak i zdobyć dedykację, czy zrobić wspólną fotografię. Dziękuje wszystkim uczestnikom z różnych stron Polski za przybycie, miłą atmosferę i świetnie spędzony czas! Serdeczne podziękowania składa też na ręce właścicieli pałacu za możliwość zwiedzania tej pięknej, XVIII-wiecznej rezydencji!

O wszystkich zwiedzaniach będzie można się dowiedzieć z portalu Pojezierze24.pl oraz ze strony internetowej soberski.pl.

Fotorelacja z nocnego zwiedzania pałacu w Czerniejewie do obejrzenia tutaj

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022