Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

15/05/2022

Pałac w Zakrzewie – baśniowe miejsce w Wielkopolsce

Po sobotnim zwiedzaniu zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie, dzisiaj odbyło się kolejne, ostatnie w tym półroczu zwiedzanie z przewodnikiem tej magicznej rezydencji. W kameralnym gronie, przez ponad 3 godziny, Karol Soberski, dziennikarz, pisarz i eksplorator opowiadał o zagadkach pałacu, życiu i działalności jego budowniczego hr. Albina Węsierskiego oraz innych ciekawostkach pałacu i parku! Warto zaznaczyć, że wśród dzisiejszych gości była pani Marietta, krewna Augustyna Denizot, francuskiego ogrodnika, który w 1859 r. stworzył park w Zakrzewie.
 

W niedzielę, 15 maja w samo południe odbyło się ostatnie, w tym półroczu, zwiedzanie pałacu w Zakrzewie.Osoby, które przybyły mają ostatnią już szanse na zwiedzanie pałacu, ponieważ na dzisiaj nie ma w planach aż do końca lipca, zwiedzania pałacu. Na niedzielną wycieczkę przyjechali turyści m.in. z Koszalina, Kostrzyna, Gniezna, Poznania i Dolnego Śląska. Każdy jest zafascynowany zakrzewskim pałacem. Wszyscy turyści, którzy w tym roku – po dwóch latach zamknięcia pałacu – mogli go zwiedzić twierdzą, że pałac w Zakrzewie jest baśniowy.

Niezwykłym wydarzeniem był udział w dzisiejszej wycieczce Pani Marietty – bliskiej krewnej Augustyna Denizot, francuskiego ogrodnika, który w 1859 r. stworzył park w Zakrzewie.Trasa niedzielnego zwiedzania obejmowała: oficynę, wozownię, park, a na koniec pałac. Wędrówka zakończyła się w pałacu gdzie uczestnicy zwiedzania - przy kawie i słodkościach - oczekiwali na losowanie upominków. Jest bowiem tradycją zwiedzań organizowanych przez K. Soberskiego w ramach cyklu „Wędrówki z historią”, że wśród uczestników rozlosowane zostają upominki – materiały promujące nasz region.

 

Na koniec chętni mogli nabyć książki K. Soberskiego, jak i zdobyć dedykację, czy zrobić wspólną fotografię.

 

K. Soberski dziękuje wszystkim uczestnikom z różnych stron Polski za przybycie, miłą atmosferę i świetnie spędzony czas! Serdeczne podziękowania składa firmie Poz Bruk Sp. z o.o. Poznańskie Nieruchomości Sp. J., właścicielowi pałacu za możliwość zwiedzania tej pięknej rezydencji i jej pełnomocnikowi Dianę Matłosz-Blige, za przygotowanie obiektu dla turystów.

 

O wszystkich zwiedzaniach można się dowiedzieć z portalu Pojezierze24.pl oraz ze strony internetowej soberski.pl.

Fotorelacje z dzisiejszej wycieczki do obejrzenia tutaj

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022