Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

25/04/2022

Powstanie książka o von Wendorffach i pałacu w Mielnie!

Dwa tygodnie temu napisałem, że w tym roku wydam trzy kolejne książki o historii regionu. Ale zaznaczyłem wówczas, że życie potrafi zaskakiwać i plany mogą się zmienić. I tak się stało. Dzisiaj mogę poinformować, że w najbliższych kilkunastu miesiącach wydam jeszcze dwie, a może nawet trzy książki! Jedna z nich dotyczyć będzie historii pałacu w Mielnie, druga będzie o dziejach innego pałacu na Pojezierzu Gnieźnieńskim, a trzecia o pewnym… trójkącie z okresu międzywojennego!
 

W październiku 2021 r. na dziedzińcu pałacu w Kołdrąbiu odbyła się przedpremiera mojej najnowszej książki pt. „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber – ziemianin, marszand, celebryta”, która zgromadziła ponad 200 uczestników! Książka, którą uważam za moją najlepszą dotychczasową pozycję, wzbudza duże zainteresowanie Czytelników.

Nie spoczywam jednak na laurach i pracuję nad kolejnymi książkami. Jeśli nic mi nie stanie na przeszkodzie, to w tym roku chcę wydać aż trzy książki: „Zapomniana zbrodnia” - wydanie drugie, rozszerzone”; „Bankierzy Tajemnic. Zagadkowi ziemianie o wielkich wpływach” oraz „Fortepian Paderewskiego. Zaginione skarby pałacu Zakrzewo”!

Takie miałem plany jeszcze dwa tygodnie temu, ale dzisiaj mogę dodać, że w tym lub w przyszłym roku ukażą się kolejne dwie moje książki! A może nawet trzy książki!

Jedna z nich będzie poświęcona historii rodu von Wendorff, właścicieli pałaców w Mielnie, Zdziechowie, Przysiece i Rybieńcu. Książka będzie unikatowa, ponieważ oparta przede wszystkim o zdjęcia i dokumenty pochodzące od potomków rodu von Wendorff!

Z kolei druga książka będzie dotyczyła dziejów jednego z pięknych pałaców na Pojezierzu Gnieźnieńskim, pałacu będącego dzisiaj w prywatnych rękach – ale o tej pozycji więcej napiszę w czerwcu!Narodził się również pomysł na książkę o pewnym… trójkącie z lat 20. i 30. XX wieku! Temat bardzo interesujący i sensacyjny! I dotyczący naszego regionu. Jak zdecyduję się pisać tę książkę, to na pewno poinformuję o tym moich Czytelników.

Zapowiada się kilkanaście miesięcy, bogatych w pisanie książek! Oby tylko dopisało zdrowie i znaleźli się sponsorzy, chcący wesprzeć finansowo wydanie tych książek!

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022