Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

21/08/2022

Sierpniowy urok pałacu w Zakrzewie

Kraków, Szubin, Gniezno, Poznań czy Niechanowo - z tych miejscowości przyjechali dzisiaj turyści chcący zwiedzić pałac w Zakrzewie z Karolem Soberskim w roli przewodnika! Blisko 3,5 godziny trwało sobotnie zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie w gminie Kłecko w Wielkopolsce! Była to przedostatnia taka możliwość w tegoroczne wakacje. W niedzielę, 21 sierpnia o godz. 11.00 ostatnia wakacyjna szansa by poznać tajemnice zakrzewskiej rezydencji.
 

Przewodnikiem po zespole pałacowo-parkowym był Karol Soberski. Dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się dwie edycje: w 2019 i 2021 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

Trasa sobotniego zwiedzania obejmowała: oficynę, wozownię, park, a na koniec pałac. Wędrówka zakończyła się w pałacu gdzie uczestnicy zwiedzania - przy kawie i słodkościach – wysłuchali opowieści K. Soberskiego o atrakcjach znajdujących się w okolicach pałacu w Zakrzewie.

Na koniec chętni mogli nabyć książki K. Soberskiego, jak i zdobyć dedykację, czy zrobić wspólną fotografię.O wszystkich zwiedzaniach będzie można się dowiedzieć z portalu Pojezierze24.pl oraz ze strony internetowej: soberski.pl.

Fotorelacje z dzisiejszego zwiedzania do obejrzenia tutaj

(źródło: Pojezierze24.pl)

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022