Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

28/02/2023

To będzie niezwykły weekend z wydarzeniami II wojny światowej!

To będzie niesamowity weekend! Po kilku tygodniach rozmów, mogę ujawnić, że prawdopodobnie w kwietniu do Gniezna – na moje zaproszenie – na weekend przyjadą przedstawiciele Stowarzyszenia „Wizna 1939” (ci sami, którzy m.in. odnaleźli szczątki kapitana Władysława Raginisa, dowódcy walk pod Wizną we wrześniu 1939 r., nazywanych również „polskimi Termopilami”). Ich przyjazd to zapowiedź długiej i owocnej współpracy z moją Fundacją Historyczną „Przywracamy Pamięć”! Współpracy przy wyjątkowym projekcie historycznym.

 

O szczegółach tej współpracy poinformuję wkrótce...
 

Ale ich przyjazd to również dwa wyjątkowe spotkania autorskie! W piątek odbędzie się spotkanie z Dariuszem Szymanowskim, autorem książki „Tu spoczywa Hubal”, a w sobotę spotkanie z D. Szymanowskim i Marcinem Sochoniem, autorami książki „Jedwabne. Niemieckie zbrodnie na Polakach”.


Oba spotkania odbędą się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zdziechowie. Dokładne terminy i godziny spotkań podamy wkrótce! Wszystkich eksploratorów i miłośników historii, szczególnie wydarzeń II wojny światowej, już dzisiaj serdecznie zapraszamy! Będą to pierwsze takie spotkania w Wielkopolsce!

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022