Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

28/05/2023

Trzy wielkie konferencje!

Wielkimi krokami zbliża się I Międzynarodowa Konferencja „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która odbędzie się 23 i 24 września 2023 r. w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie (w ramach IV Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”). Będzie to niezapomniany weekend z historią, pałacami, dziełami sztuki, tajemnicami i wyjątkowymi gośćmi tej Konferencji!
 

Jeszcze tylko do końca czerwca wejściówki w przedsprzedaży: https://soberski.pl/sklep

 

Ale już dzisiaj chcę Was zaprosić na kolejne dwa wielkie weekendowe wydarzenia, które odbędą się w przyszłym roku.

 

Pierwsza z nich odbędzie się na wiosnę 2024 r. i będzie nosiła tytuł: „Niemieckie zbrodnie na pacjentach szpitali psychiatrycznych w okupowanej Polsce 1939-1945”. Ta międzynarodowa konferencja odbędzie się w pałacu w Czerniejewie.

 

Z kolei jesienią przyszłego roku odbędzie się – w ramach V Festiwalu Historycznego – II Międzynarodowa Konferencja poświęcona epoce napoleońskiej (ale nie tylko), pod hasłem „Dał nam przykład Bonaparte”. Wyjątkowym punktem tej konferencji będzie wystawa! Będzie ona miała związek z przypadającą w przyszłym roku 255. rocznicą urodzin Napoleona Bonaparte!

 

Ale to nie koniec moich planów, bo – jeśli znajdą się środki finansowe – chcemy zorganizować w naszym regionie sympozjum pod hasłem „II wojna światowa – utracone decorum, zapomniani bohaterowie”.

 

Moje plany na ten rok i przyszły rok są jednak znacznie bogatsze! Szczegóły wkrótce!

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022