Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

31/01/2024

V Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”! Gdzie i kiedy?

Za nami cztery edycje Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który na dobre wpisał się w kalendarz największych wydarzeń historycznych w Polsce! Pierwsza edycja odbyła się w 2019 r. w pałacu w Czerniejewie, druga w 2021 r. w Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie, trzecia w 2022 roku w XIX-wiecznej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim, a czwarty w ubiegłym roku ponownie w czerniejewskiej rezydencji. W 2020 r. Festiwal nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa.

 

Wszystkie odsłony Festiwalu cieszyły się wielkim zainteresowaniem miłośników historii, zagadek, tajemnic, skarbów, eksploracji i dobrych książek oraz gromadziły tysiące osób z całej Polski i Europy.
 

Przed nami rok 2024 i czas na jubileuszowy V Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”. Dlatego już dzisiaj kilka najważniejszych informacji!


Po pierwsze – V Festiwal odbędzie się w czerwcu lub - podobnie jak ubiegłoroczny - we wrześniu (lub na przełomie sierpnia i września) Ostateczny termin podamy do końca kwietnia 2024 roku.


Po drugie – lokalizacja Festiwalu. W tym roku chcemy powrócić do pierwotnych założeń, że Festiwal odbywać się będzie zawsze w pałacu lub miejscu bogatym w historię. Dlatego na dzisiaj rozpatrujemy kilka miejsc (pałace, dwory, muzea) na terenie powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego


Gdzie ostatecznie odbędzie się V Festiwal? O tym poinformujemy do końca kwietnia 2024 r. Przy wyborze miejsca Festiwalu – oprócz aspektu historycznego – bierzemy również pod uwagę kwestie logistyczne, pojemność sali wykładowej i możliwości noclegowe dla uczestników Festiwalu. 


I najważniejsza kwestia – Festiwal odbędzie się wówczas, gdy pozyskamy środki finansowe na jego organizację, co przy obecnej sytuacji finansowej w naszym kraju, nie jest rzeczą łatwą. Ale wierzymy głęboko, że V edycja Festiwalu (podobnie jak cztery poprzednie) odbędzie się i zakończy się kolejnym wielkim sukcesem.


O wszystkim będziemy na bieżąco informować.

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022