Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

06/08/2022

Wakacyjny czar pałacu w Zakrzewie

Po dwóch miesiącach przerwy, dzisiaj odbyło się kolejne w tym roku, wakacyjne zwiedzaniu zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie w gminie Kłecko. Uczestnicy wycieczki, m.in. z Poznania, Gniezna, Żnina, Mogilna, czy Swarzędza, byli zachwyceni pałacem, który obchodzi 150-lecie istnienia. Wędrówka po dziejach rezydencji trwała ponad 3 godziny i zakończyła się w pałacu, przy pysznej kawie i słodkościach.
 

W tym roku, po dwóch latach zamknięcia, pałac w Zakrzewie otworzył swoje bramy dla turystów! Zwiedzania odbywała się regularnie w marcu, kwietniu i maju. Później nastąpiła dwumiesięczna przerwa i dzisiaj odbyło się wakacyjne zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego. Była to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć i poznać sekrety pałacu i parku. Po tajemnicach rezydencji oprowadzał Karol Soberski, pisarz, dziennikarz, eksplorator i autor bestsellerowej książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!

- Na zwiedzanie pałacu w Zakrzewie przybyły osoby chcące poznać te nieznane historie związane z pałacem, jak i osoby chcące poznać historię samego pałacu, zobaczyć jego niezwykłą architekturę oraz poznać burzliwe dzieje oryginalnych figur znajdujących się na terenie parku w Zakrzewie – podkreśla K. Soberski.

Trasa zwiedzania obejmowała: oficynę, wozownię, park, a na koniec pałac. Wędrówka zakończyła się w pałacu gdzie uczestnicy zwiedzania - przy kawie i słodkościach - oczekiwali na losowanie upominków. Jest bowiem tradycją zwiedzań organizowanych przez K. Soberskiego w ramach cyklu „Wędrówki z historią”, że wśród uczestników rozlosowane zostają upominki – materiały promujące nasz region.

Na koniec chętni mogli nabyć książki K. Soberskiego, jak i zdobyć dedykację, czy zrobić wspólną fotografię.

K. Soberski dziękuje wszystkim uczestnikom z różnych stron Polski za przybycie, miłą atmosferę i świetnie spędzony czas! Serdeczne podziękowania składa firmie Poz Bruk Sp. z o.o. Poznańskie Nieruchomości Sp. J., właścicielowi pałacu za możliwość zwiedzania tej pięknej rezydencji i jej pełnomocnikowi Dianę Matłosz-Blige, za przygotowanie obiektu dla turystów.

O wszystkich najbliższych zwiedzaniach będzie można się dowiedzieć z portalu Pojezierze24.pl oraz ze strony internetowej soberski.pl.

Fotorelacja ze zwiedzania do obejrzenia tutaj

 

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022