Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

03/04/2022

Wielki sukces projektu „Pałace Tajemnic” w Łagiewnikach Kośc.!

Dzisiaj w godzinach popołudniowych w Łagiewnikach Kościelnych (gmina Kiszkowo, powiat gnieźnieński) zakończył się - organizowany przeze mnie - II Zlotu Miłośników Historii „Pałace Tajemnic”! Trzydniowy Zlot zgromadziło blisko 70 poszukiwaczy z całej Polski! Przypomnijmy, że I Zlot w ramach projektu „Pałace Tajemnic” odbył się od 11 do 13 lutego w Zdziechowie w gminie Gniezno.

 

Efekt naszych poszukiwań w parku podworskim w Łagiewnikach Kościelnych – prowadzonych zgodnie z pozwoleniem WKZ i planem poszukiwań napisanym przez archeologa Radka Hermana – przerósł nasze najśmielsze oczekiwania!
 

Wyniki tych poszukiwań mogą nawet zmienić nieco historię samych Łagiewnik Kościelnych!


Jako pomysłodawca i główny organizator projektu „Pałace Tajemnic” bardzo dziękuję wszystkim za przybycie i fantastyczny, chwilami wręcz rodzinny klimat, który panował podczas Zlotu. Dziękuję za nawiązanie współpracy z kilkoma organizacjami poszukiwaczy, dziękuję za „nocne Polaków rozmowy”, szczególnie te przy ognisku, jak również za wszelkie pomysły na przyszłość, które się pojawiły!


Osobne podziękowania kieruję: do Radka Hermana, za całość współpracy i nadzór archeologiczny; do Tadeusza Bąkowskiego, wójt gminy Kiszkowo za patronat nad przedsięwzięciem i do Andrzeja Szprywy, dyrektora Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Łagiewnikach Kościelnych za wielką gościnną (szczególne podziękowania dla obsługi kuchni szkolnej, za pyszne jedzenie). Dziękuję też kolegom z
mojej Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” za pomoc: Arkowi Gacy, Michałowi Glanc, Szymonowi Raithowi, Maciejowi Bosakowi, Piotrowi Czajce i Włodkowi Birontowi.
 

A co znaleźliśmy w Łagiewnikach Kościelnych? O tym już niedługo na portalu Pojezierz24.pl! Zdradzę jedno: były to skarby, których nikt z nas się nie spodziewał!


Jeszcze raz dziękuję za Waszą obecność! I do zobaczenia na III Zlocie w… Decyzja zapadanie po Świętach Wielkanocnych! Mamy kilka ciekawych pałaców!
 

Relacja ze Zlotu już wkrótce na portalu Pojezierze24.pl.

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022