Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

10/04/2022

Wyjątkowe zwiedzanie pałacu w Zakrzewie

Dzisiejsze zwiedzanie pałacu w Zakrzewie było dla mnie wyjątkowe. Miałem bowiem do oprowadzenia zaledwie kilkuosobową grupę, ale za to grupę ekskluzywną. Turyści z Polski (głównie z Bydgoszczy i Poznania) i Niemiec, byli pod wielkim wrażeniem tej 150-letniej rezydencji. 3-godzinne spotkanie, zakończone wspólną kawą i ciastem, było wypełnione serdecznością i nietuzinkową historią.
 

Trasa niedzielnego zwiedzania obejmowała: oficynę, wozownię, park, a na koniec pałac. Wędrówka zakończyła się w pałacu gdzie uczestnicy zwiedzania - przy kawie i słodkościach - oczekiwali na losowanie upominków. Jest bowiem tradycją zwiedzań organizowanych przez K. Soberskiego w ramach cyklu „Wędrówki z historią”, że wśród uczestników rozlosowane zostają upominki – materiały promujące nasz region.
 

O wszystkich zwiedzaniach będzie można się dowiedzieć z portalu Pojezierze24.pl oraz ze strony internetowej: soberski.pl.

Kolejne zwiedzania pałacu w Zakrzewie zaplanowano na sobotę, 14 maja i niedzielę, 15 maja. Wcześniej, 30 kwietnia do Zakrzewa zagości grupa turystów, która zamówiła indywidualne zwiedzanie.


K. Soberski dziękuje uczestnikom za przybycie, miłą atmosferę i świetnie spędzony czas! Serdeczne podziękowania składa firmie Poz Bruk Sp. z o.o. Poznańskie Nieruchomości Sp. J., właścicielowi pałacu za możliwość zwiedzania tej pięknej rezydencji i jej pełnomocnikowi Dianę Matłosz-Blige, za przygotowanie obiektu dla turystów.


Fotorelacja z dzisiejszego zwiedzania do obejrzenia tutaj

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022