Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

15/06/2024

Z Karolem Soberskim poznawali dzieje pałacu Czerniejewo

Od Szczecina po Warszawę, od Poznania po Stalową Wolę – z tak odległych od siebie miejscowości przyjechali dzisiaj turyści do pałacu w Czerniejewie, by poznać dzieje tej rezydencji, jej tajemnice oraz architekturę. A wszystko z Karolem Soberskim (dziennikarzem, pisarzem i niezależnym badaczem lokalnej historii) w roli przewodnika. Dzisiejsze dwukrotne zwiedzanie czerniejewskiego pałacu zgromadziło 44 osoby z całej Polski! Ciekawostką był udział w zwiedzaniu potomków rodu Skórzewskich, ostatnich, przedwojennych właścicieli pałacu w Czerniejewie.

 

Pałac w Czerniejewie można było dzisiaj zwiedzić dwukrotnie: o godz. 13.00 i o godz. 16.00. Z możliwości tej skorzystały 44 osoby z całej Polski.

 

Pomysłodawcą i przewodnikiem był Karol Soberski (soberski.pl), dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie. Pomysłodawca i organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, jednego z największych w Polsce spotkań miłośników historii (pierwsza edycja odbyła się w 2019 r., a druga – w 2021 r., trzecia – w 2022 r., czwarta - w 2023 r., a piąta odbędzie się we wrześniu tego roku).

 

Kolejne terminy zwiedzań pałacu w Czerniejewie:

  •     13 lipca - godz. 12.00

  •     17 sierpnia - godz. 18.00 - nocne zwiedzanie

 

Zwiedzania odbywać się będą także po wakacjach - terminy podamy wkrótce.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych dwóch zwiedzań pałacu w Czerniejewie.

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022