Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

15/07/2024

Zapraszamy na kolejne zwiedzanie pałacu w Modliszewie! Piątek, 30 sierpnia!

Po wielkim sukcesie, jakim zakończyło się pierwsze, historyczne zwiedzanie pałacu w Modliszewie, ponownie zapraszamy do tego magicznego miejsca! Zespół pałacowo-parkowy w Modliszewie, zbudowany w XIX wieku, będący na co dzień własnością prywatną (niedostępną dla turystów), można będzie zwiedzić z przewodnikiem Karolem Soberskim (dziennikarzem, pisarzem i niezależnym badaczem lokalnej historii) w piątek, 30 sierpnia o godz. 18.00. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!

 

 


Zwiedzanie pałacu i parku w Modliszewie - piątek, 30 sierpnia o godz. 18.00.


 

Jakie sekrety skrywają podziemia pałacu w Modliszewie? Dlaczego Jan Siciński, przedwojenny właściciel majątku Modliszewo, już za życia zbudował sobie grobowiec? Jakie tajemnice skrywa lodowania znajdująca się w parku? Co łączy szpital „Dziekanka” z pałacem w Modliszewie? Dlaczego przypałacowy park nazywany jest „Parkiem Duchów”? Gdzie w pałacu znajduje się tajne przejście i kto je zbudował? Czy w parku znajduje się „miejsce mocy”? Dlaczego na stajni znajduje się herb Szeliga? Kto posadził piękna aleję grabową? Gdzie w parku wygrzewają się zaskrońce, a gdzie mieszkają puchacze? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszymy podczas zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego w Modliszewie.

 

Zapraszamy do poznawania z przewodnikiem zespołu pałacowo-parkowego w Modliszewie? – Osoby chcące zobaczyć ten tajemniczy pałac oraz równie zagadkowy park w Modliszewie, poznać historię tamtejszego pałacu, czy też wysłuchać niesamowitych historii związanych z tą rezydencją będą miały taką sposobność – podkreśla Karol Soberski.

 

Pałac w Modliszewie jest własnością prywatną, niedostępny dla turystów i nie ma możliwości samodzielnego zwiedzania pałacu.

 

Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się cztery edycje: w 2019,  2021, 2022 i 2023 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.Zwiedzanie pałacu w Czerniejewie.

 

Program zwiedzania

Na zwiedzanie w piątek, 30 sierpnia zapraszamy o godz. 18.00.

Zbiórka na placu przed pałacem - o godz. 17.45

 

Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu: park, podziemia, pałac i pokaz archiwalnych, przedwojennych zdjęć.

 

Po zakończeniu zwiedzania zapraszamy na kawę lub herbatę oraz słodkości.  Na koniec odbędzie się losowanie upominków wśród uczestników wyprawy.

 

Po oficjalnym zakończeniu zwiedzania będzie możliwość nabycia książek autorstwa Karola Soberskiego: „Złoto Dziedzica”, „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta” i jego najnowszej książki „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”.

 

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w zwiedzaniu jest potwierdzenie do czwartku, 29 sierpnia do godz. 18.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: wycieczki@soberski.pl (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość, telefon) oraz zakupienie wejściówki w wysokości 50 złotych od osoby. W e-mailu zwrotnym otrzymają Państwo numer konta na który należy dokonać przelewu za wejściówkę.

 

Ilość miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Można też wpłacać pieniądze w gotówce bezpośrednio u organizatorów – w tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 515-980-504. Zwiedzanie pałacu odbędzie się bez względu na pogodę.

 

W przypadku rezygnacji ze zwiedzania, zgłoszonej minimum pięć dni przed zwiedzaniem - dokonywany jest zwrot opłaty za wejściówkę.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 515-980-504.

 

Co można zobaczyć w pałacu i parku w Modliszewie? Zajrzyj tutaj

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022