Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

01/03/2023

Zapraszamy na zwiedzanie pałacu w Czerniejewie!

Pałac w Czerniejewie to jeden z najbardziej tajemniczych pałaców w Polsce! Szczególnie fascynujące jest jego zwiedzanie po zmroku, gdy cienie dawnych mieszkańców przenikają między nami… Dlatego zapraszamy na zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie z Karolem Soberskim, dziennikarzem, pisarzem i niezależnym badaczem lokalnej historii, w roli przewodnika, które odbędzie się w sobotę, 18 marca o godz. 16.00. Zainteresowanie zwiedzaniem pałacu w Czerniejewie z tym przewodnikiem jest tak dużo, że na zwiedzanie w piątek, 17 marca o godz. 18.00 nie ma już wolnych miejsc. Zapraszamy!

 

Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się dwie edycje: w 2019 i 2021 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.
 

Zwiedzanie pałacu w Czerniejewie

Jakie dzieła sztuki z pałacu w Czerniejewie zabrali Hermann Göring i Joseph Goebbels? Co się stało z biblioteką pałacową liczącą 50 tys. tomów? Gdzie znajdowała się „Grota Pompejańska”? Dokąd prowadziło tajne przejście do którego wchodziło się z sypialni hrabiny? Jaki film został nakręcony w 1989 r. w Bażantarni? Gdzie w pałacu znajdują się najstarsze polichromie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszymy podczas „nocnego zwiedzania” zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie.
 

Zapraszamy do poznawania z przewodnikiem zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie? – Osoby chcące zobaczyć jeden z najpiękniejszych w Polsce zespołów pałacowo-parkowych w Czerniejewie, poznać historię tamtejszego pałacu, jego skarby i tajemnice, czy też wysłuchać niesamowitych historii związanych z tą rezydencją będą miały taką sposobność od godz. 18.00 – podkreśla Karol Soberski.


Program zwiedzania

W sobotę, 18 marca o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zwiedzanie pałacu w Czerniejewie (zainteresowanie zwiedzaniem pałacu w Czerniejewie z tym przewodnikiem jest tak dużo, że na zwiedzanie w piątek, 17 marca nie ma już wolnych miejsc). W sobotę zbiórka o godz. 15.45 na placu przed Restauracją Wozownią. Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu: Oficyna Wschodnia, Pałac, w tym podziemia.
 

Po zakończeniu zwiedzania przejdziemy do restauracji w której każdy z uczestników będzie mógł zamówić (NA WŁASNY KOSZT) coś do picia lub do zjedzenia. Na koniec odbędzie się losowanie upominków wśród uczestników wyprawy.


Po oficjalnym zakończeniu zwiedzania będzie możliwość nabycia książek autorstwa Karola Soberskiego: „Złoto Dziedzica”, „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” i „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta”.


Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w wyprawie jest potwierdzenie - do 16 marca do godz. 12.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: wycieczki@soberski.pl (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość, telefon) oraz zakupienie wejściówki w wysokości 50 złotych od osoby. W e-mailu zwrotnym otrzymają Państwo numer konta na który należy dokonać przelewu za wejściówkę.
 

Ilość miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń!


Można też wpłacać pieniądze w gotówce bezpośrednio u organizatorów – w tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 515-980-504. Zwiedzanie pałacu odbędzie się bez względu na pogodę.
 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 515-980-504.
 

Pałac w Czerniejewie na zdjęcia - do obejrzenia tutaj

 

(źródło: Pojezierze24.pl)

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022