Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista

09/07/2024

Zapraszamy na zwiedzanie pałacu w Czerniejewie – sobota, 17 sierpnia o godz. 17.00!

Pałac w Czerniejewie to jeden z najbardziej tajemniczych pałaców w Polsce! Dlatego zapraszamy ponownie do zwiedzania tego fascynującego miejsca! Możliwość zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie z Karolem Soberskim (dziennikarzem, pisarzem i niezależnym badaczem lokalnej historii) w roli przewodnika, odbędzie się w sobotę, 17 sierpnia o godz. 17.00. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!

 


Zwiedzanie pałacu w Czerniejewie - sobota, 17 sierpnia o godz. 17.00.


 

Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl), redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – jednego z największych festiwalu w Polsce (odbyły się cztery edycje: w 2019,  2021, 2022 i 2023 r.). Autor przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

 

Zwiedzanie pałacu w Czerniejewie

Jakie dzieła sztuki z pałacu w Czerniejewie zabrali Hermann Göring i Joseph Goebbels? Co się stało z biblioteką pałacową liczącą 50 tys. tomów? Gdzie znajdowała się „Grota Pompejańska”? Dokąd prowadziło tajne przejście do którego wchodziło się z sypialni hrabiny? Jaki film został nakręcony w 1989 r. w Bażantarni? Gdzie w pałacu znajdują się najstarsze polichromie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszymy podczas zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie.

 

Zapraszamy do poznawania z przewodnikiem zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie? – Osoby chcące zobaczyć jeden z najpiękniejszych w Polsce zespołów pałacowo-parkowych w Czerniejewie, poznać historię tamtejszego pałacu, jego skarby i tajemnice, czy też wysłuchać niesamowitych historii związanych z tą rezydencją będą miały taką sposobność – podkreśla Karol Soberski.

 

Program zwiedzania

W sobotę, 17 sierpnia zapraszamy o godz. 17.00.

Zbiórka na placu przed Kawiarnią - Cukiernią - o godz. 16.45

Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu: Oficyna Wschodnia, Pałac, w tym podziemia.

 

Po oficjalnym zakończeniu zwiedzania będzie możliwość nabycia książek autorstwa Karola Soberskiego: „Złoto Dziedzica”, „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”, „Zagadkowy Kolekcjoner. Marian Haber - ziemianin, marszand, celebryta” i jego najnowszej książki „Tajemniczy Pałac Zdziechowa i inne atrakcje Gminy Gniezno”.

 

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w zwiedzaniu jest potwierdzenie do piątku, 16 sierpnia do godz. 18.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: wycieczki@soberski.pl (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość, telefon) oraz zakupienie wejściówki w wysokości 50 złotych od osoby. W e-mailu zwrotnym otrzymają Państwo numer konta na który należy dokonać przelewu za wejściówkę.

 

Ilość miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Można też wpłacać pieniądze w gotówce bezpośrednio u organizatorów – w tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 515-980-504. Zwiedzanie pałacu odbędzie się bez względu na pogodę.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 515-980-504.

 

Kolejne terminy zwiedzań pałacu w Czerniejewie:
 

  • sobotą, 21 września - godz. 12.00

  • sobota, 19 października - godz. 12.00

  • sobota, 9 listopada - godz. 12.00

 

Co można zobaczyć w pałacu w Czerniejewie? Zajrzyj tutaj

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022