Dziennikarz - Pisarz - Dokumentalista
Od dzisiaj pałac w Zakrzewie można zwiedzać w dowolnie wybranym terminie, oczywiście po wcześniejszym ustaleniu terminu i warunkiem jest, że grupa musi liczyć minimum 10 osób. Jest to kolejna wspólna propozycja Pałacu w Zakrzewie i Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” dla turystów chcących zobaczyć zakrzewską rezydencję. Dzisiaj odbyło się pierwsze takie, premierowe zwiedzania. Przewodnikiem po pałacu był Karol Soberski, pisarz, dziennikarz, eksplorator i autor bestsellerowej książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!
Pałac w Zakrzewie od marca tego roku ponownie otworzył się na turystów. Dotychczas jednak mogli oni zwiedzać pałac w terminach do tego wyznaczonych. Od dzisiaj, oprócz wspomnianych wyznaczonych terminów, istnieje także możliwość zwiedzania pałacu na specjalne zamówienie (w dowolnie wybranym terminie, po wcześniejszym ustaleniu terminu i warunkiem jest, że grupa musi liczyć minimum 10 osób, i oczywiście koszt takiego zwiedzania jest wyższy).
Jest to kolejna wspólna propozycja Pałacu w Zakrzewie i Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” dla turystów chcących zobaczyć zakrzewską rezydencję. O współpracy Pałacu z Fundacją informowaliśmy kilka dni temu: Nowa era w dziejach pałacu w Zakrzewie!Przewodnikiem po pałacu jest Karol Soberski, pisarz, dziennikarz, eksplorator i autor bestsellerowej książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!
Dzisiaj odbyło się pierwsze takie, premierowe zwiedzania. Do pałacu w Zakrzewie przybyła grupa osób z Poznania, która we własnym gronie i z przewodnikiem, którym był Karol Soberski, mogła poznać historię i zobaczyć pałac, jak i park. I nawet gwałtowna burza, która w pewnym momencie rozpętała się nad Zakrzewem, nie przeszkodziła w tej wycieczce.
Trasa zwiedzania obejmowała: oficynę, wozownię, park, a na koniec pałac. Wędrówka zakończyła się w pałacu gdzie uczestnicy zwiedzania, przy kawie, mogli dopytać przewodnika o ciekawostki związane z historią pałacu, porozmawiać o innych wydarzeniach które toczyły się w zakrzewskiej rezydencji, czy też zapytać o dzieje innych pałaców czy dworów w regionie.
Na koniec chętni mogli nabyć książki K. Soberskiego, jak i zdobyć dedykację, czy zrobić wspólną fotografię.O wszystkich najbliższych zwiedzaniach będzie można się dowiedzieć z portalu Pojezierze24.pl oraz ze strony internetowej soberski.pl.
Fotorelacje z dzisiejszego zwiedzania do obejrzenia tutaj
Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave. Projekt i wykonanie Media Lokalne 2022